czwartek, 17 września 2015

Dziewczynki tak nie robią...

No właśnie ,jak dziewczynki nie robią?
Albo lepiej zadać pytanie ;Dlaczego im nie wolno robić tych rzeczy ?Dzieci to dzieci , nie ważne czy chłopiec czy dziewczynka wszystkie uwielbiają ganiać ,bawić się w piachu ,chodzić po drabinkach ,ba nawet po drzewach .Gra w nogę też nie jest im obca .
Wiadomo wyjątki zdarzają się tak samo wśród chłopców jak i dziewczynek - takie spokojne , zdystansowane co to się nie brudzą , nie gonią , nie kopią w piłkę.

Nie wspinaj  się ! Nie skacz ! nie babraj w piachu ! bo przecież dziewczynki tak nie robią  bo ( i tutaj pada odpowiedz na wcześniejsze pytanie )  bo się pobrudzisz , albo poniszczysz sukienkę !


Ostatnio słyszałam na placu zabaw takie upominania . Konsekwencją tego dziecko siedziało przy mamie na ławeczce i smutnym wzrokiem patrzyło na szalejące dzieciaki. A przecież plac jest do zabawy ,do radości . Idziemy tam z dzieckiem aby dać mu tę  radość zabawy , przebywania z innymi dziećmi , a nie jak co niektórzy z jakiś innych pobudek .
Bo jak ubierzemy nową sukienkę i ekstra buty i będziemy na okrągło upominać że się pobrudzi albo ją podrze to każdy z tam obecnych będzie się zastanawiał po jaką cholerę tak ubraliśmy dziecko na plac jak nie wolno mu nic robić .
A jak tą  sukienkę założyć na spacer , czy od święta to z pewnością każdy  zauważy że jest ładna ,elegancka  i że córeczka wygląda w niej jak księżniczka ...
Więc mamo ubierz dziecko wygodnie tak by mogło szaleć do woli ( nawet w sukienkę ale taką której pranie nie straszne) i niech hasa do woli z innymi dziećmi .
I nie potrzeba wtedy zabraniać dobrej zabawy ,a jedynie upomnieć w trosce o Jego dobro.
Razem z dzieckiem pobawmy się np. w piasku i pochwalmy za nowe umiejętności.
A wtedy i dziecko będzie o wiele ,wiele  szczęśliwsze a i my spokojniejsi ,odstresowani .
koszulka Reserved
spodenki F&F
czapka Pepco
buty George
torebka Carpisa


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz